Oda kokuları deyince akla ilk gelen markalardan biri olan Green World arkasındaki Lider Kozmetik'in global gücü ve üretim kapasitesiyle Türkiye ve Dünya pazarında sektöre yön veren bir konuma ulaşmıştır.

Doğadan evinize ferahlığı sunan Green World ailesi ürünleri bugün dünya çapında 90 ülkede tüketicileriyle buluşmaktadır.

Green world doğadan ilham aldığı eşsiz güzellikteki doğal esans yağlarıyla ürettiği kokularla bulunduğunuz ortamlarda ferahlığın uzun süre en taze haliyle kalmasına yardımcı oluyor.

Şu an Gebze Dilovası Sanayi Bölgesinde 30 bin metrekarelik üretim tesisinde yılda 105 milyon adet entegre üretim kapasitesine sahip olan Lider Kozmetik, aynı zamanda Türkiye ve Ortadoğunun en büyük aerosol üreticisi konumundadır. Aerosol bir sıvının gaz ortamı içerisinde dağılması anlamına gelmektedir. Teneke ambalajlardaki ürünlerin içierisine itici gaz kullanılarak yapılan üretim şeklidir. Komplike ve deneyim gerektiren bir teknoliji olduğundan dünyada belli başlı üretim tesislerinde yapılabilmektedir. Lider kozmetik ISO 9001 ve GMP kalite standartlarına uygun ürünler üretmektedir.

Teknolojinin son olanaklarının kullanıldığı üretim tesislerinin yanı sıra ürün geliştirme aşamasında uzman kadrosu ile yoğun ve detaylı Arge çalışmalarıyla da dikkat çeken Lider Kozmetik yıllık cirosunun %5’lik bölümünü Arge yatırımlarına ayıran ve araştırmaya önem veren bir kurum olarak çalışmalarına devam etmektedir.